Takip:               

Şimşek Tercüme 2000 yılında dil hizmetleri ve çeviri sektöründe uzun yıllar hizmet vermiş Rabia Şimşek tarafından kurulmuştur. Kurulduğu tarihten günümüze dek verdiği tercüme hizmetlerinde önceliği “müşterilerinin talep ettiği yüksek kalitedeki metinlerin uzman çevirmenler eliyle oluşturulmasına” vermiştir. Yasal mevzuata harfi harfine riayet ederek çalışmayı da vazgeçilmez ilkelerinden biri olarak kabul etmiştir.

Şimşek Tercüme ticarette, hukukta, akademik/bilimsel çalışmalarda, teknolojide ve endüstriyel faaliyetlerde kullanılan metinlerin başarının en önemli bileşenlerinden biri olduğunu idrak ederek tercüme hizmetleri vermektedir. Bu sayede, geçmişte çalıştığı ve halihazırda çalışmakta olduğu firmalar ülke çapında ve küresel ölçekte operasyonlarını en başarılı, güçlü ve hassas bir şekilde gerçekleştiren firmalar olagelmiş ve gelmektedir. Şimşek Tercüme; tamamı kendi alanında lider ve çağın tüm gerekliliklerinden haberdar halde iş yapan firmaların dil hizmetleri gibi hassas bir gereksinimini karşıladığından, tüm organizasyonunu, kadrosunu ve hizmetin realize edilmesi sürecini en üst düzey ciddiyette ve şaşmazlıkla planlamıştır. Şirket merkezi Kozyatağı ofis olmakla beraber Kavacık’ta bir ve Ataşehir’de de iki ofis ile hizmet verilmektedir.

• Çevirmenlerden çalıştıkları dillerde ve alanlarında tam anlamı ile birer uzman olmaları beklenmektedir. İşe yeni alınan çevirmenler Şirketin deneyimli tercümanları tarafından temel çeviri teknikleri eğitimine tabi tutulmaktadır. Yapılan tüm işler ikinci bir tercüman tarafından kontrol edildikten sonra müşteriye teslim edilmektedir.

• Proje müdürleri müşteri ile çevirmen arasındaki köprüyü oluşturmaktadır. Müşteri işi teslim ettikten sonra metnin doğru ve verilen tarihi geciktirmeden müşteriye teslim edilmesi proje müdürünün işi gerçekleştiren çevirmenle doğrudan etkileşimine bağlıdır. Bu sebeple, proje müdürü adayları da hassasiyetle denenmekte ve ancak kendilerinin idari yeteneklerinden emin olunduğunda Şimşek Tercüme bünyesinde kalıcı bir kariyere başlatılmaktadırlar.

• Muhasebe, evrak teslimatı, tanıtım vb. destek birimleri de işleyişin başarısını destekleyecek evsafta profesyonellerin istihdam edilmesi ile sağlama alınmaktadır. Şimşek Tercüme elit bir iş çevresine saygın, zarif ve fakat son derece etkili bir tavır içinde başarılı hizmetler sunmaya devam etmekte ve birçok firmanın dil ve çeviri ihtiyaçlarını kusursuz bir şekilde karşılamaktadır.